Implantologia stomatologiczna – odbudowa uzębienia na implantach, pozwala na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego i na poprawę zaburzonej, poprzez utratę zębów, mechaniki narządu żucia.

Implant jest najlepszym rozwiązaniem dla szybkiego stylu życia w dzisiejszych czasach, daje poczucie bezpieczeństwa jakie nie daje żadne ruchome uzupełnienie. Tradycyjne ruchome protezy często odbierane są przez pacjentów jak ciała obce, głównie podczas jedzenia i mówienia. Użytkownicy protez ruchomych wiedzą doskonale, jak krępujące może być przemieszczenie się protez w nieodpowiednich i nieoczekiwanych chwilach.

Utrata zęba wiąże się również z zanikiem otaczającej go kości, co w przyszłości ogranicza możliwości wykonania mostów oraz znacznie pogarsza stabilność i co za tym idzie komfort życia z protezami ruchomymi. Dlatego szybkie zastąpienie utraconego zęba implantem daje możliwość zachowania kości.

Implant to nic innego jak sztuczny korzeń wykonany z tytanu. Wszczep w przybliżeniu posiada wielkość naturalnego korzenia. Nie zawsze wszczepia się tyle implantów, ile brakuje zębów. Możemy wykonać kilku-punktową niezależną implantację i na niej oprzeć pojedyncze brakujące zęby lub stworzyć podparcie dla mostu.

Współczesna chirurgia stomatologiczna oferuje pacjentom różnorodne systemy implantologiczne. W naszej praktyce stosujemy  kilka z nich, co daje nam szerokie spektrum działania w różnorodnych, indywidualnych przypadkach u pacjentów.

W przednim odcinku jamy ustnej najbardziej istotna jest estetyka. Korona na implancie jest taka jak normalnie wyglądający własny ząb. Nie wymaga oszlifowania zębów sąsiednich i nie ma widocznych zaczepów. (str.5)

W odcinku bocznym uzupełnienie braków zębowych przywraca możliwości gryzienia i zapobiega obniżaniu się zgryzu. Zastosowanie implantów oprócz zapobiegania utracie kości rekonstruuje także dziąsło. Niezależnie od tego czy w łuku zębowym brakuje jednego czy kilku zębów: każdy ząb jest indywidualnie zastępowany, przywracając oryginalny stan uzębienia. Jeśli w łuku brakuje trzech lub więcej zębów, możesz zdecydować o założeniu mostu zamocowanego na implantach. W tym przypadku nowe korony filarowe są połączone ze sobą przęsłem i w zależności od rozległości braku – są podpierane na stabilnej i bezpiecznej bazie złożonej z dwóch lub większej liczby implantów. (str. 7).

Niezależnie od wieku chcemy zapewnić sobie komfort życia. Kiedy z upływem lat straciliśmy kilka lub wszystkie zęby implanty najlepiej przywrócą uśmiech i swobodę jedzenia i mówienia oraz uwolnią na zawsze od niekomfortowej, ruchomej, krępującej i często wymagającej ciągłego „podklejania” protezy ( zwłaszcza dolnej)!

Dzięki implantom proteza jest unieruchamiana w bezzębnej szczęce lub żuchwie za pomocą specjalnych zaczepów. W sprzyjających  warunkach całość zabiegu nie trwa dłużej niż 3 godziny. Jeżeli pacjent stosuje się do wskazań lekarza po około dwóch tygodniach otrzymuje nową protezę a starą może służyć jako zapasową. (str. 9)

Kto by nie chciał mieć pięknego, perfekcyjnego uśmiechu?

Nasi specjaliści mogą to zapewnić  dzięki implantom, które przejmą funkcję utraconych zębów i będą ich najbliższymi substytutami. Zintegrowany w kości implant pozwala znowu jeść, śmiać się i mówić bez obaw.