Bezbolesne operacje w znieczuleniu ogólnym, (potocznie nazywanym „uśpieniem” lub „narkozą”) świat zawdzięcza stomatologom. Dr Horacy Wells i dr Tomas Morton, którzy wykonali pierwsze narkozy do usunięcia zębów prawie 170 lat temu, byli bowiem amerykańskimi dentystami. Od tego czasu aż do dziś, narkozy towarzyszą leczeniu zębów będąc dobrą alternatywą znieczulenia miejscowego w gabinecie stomatologicznym.

Również u nas mają Państwo możliwość poddać się temu zabiegowi.

Znieczulenie ogólne jest:

  • polecane u wszystkich dzieci lub dorosłych, u których silny lęk przed leczeniem, niemożliwy jest do opanowania za pomocą leków uspokajających;
  • szczególnie wskazane u pacjentów, z którymi niemożliwa jest współpraca podczas leczenia (np. chorzy upośledzeni umysłowo)
  • jedyne u tych którzy są uczuleni na leki znieczulenia miejscowego lub na których te leki nie działają
  • niezbędne przy rozległych zabiegach stomatologicznych (np. mnogie ekstrakcje zębów) a także w ostrych stanach zapalnych w których znieczulenie miejscowe jest nieskuteczne.

Zaraz po zabiegu kończy się działanie leków zwiotczających i usypiających, rurka jest usuwana, powraca wydolny oddech i dopiero wtedy pacjent się budzi.

Leki i sprzęt do znieczulenia ogólnego, używane w naszym gabinecie przez doświadczonego anestezjologa, są bardzo bezpieczne dla chorych. Zapewniają możliwie krótki okres budzenia i powrót pełnej świadomości i siły.  Nawet w ciągu jednej godziny od zakończenia zabiegu pacjent, wraz z  towarzyszącą mu osobą, może udać się o własnych siłach do domu.

Jeżeli uważacie Państwo, że narkoza byłaby najlepszym rozwiązaniem w przypadku Waszym lub Waszych dzieci, zapraszamy na konsultacje stomatologiczną i anestezjologiczną, aby omówić szczegóły zabiegu.