Stomatologia estetyczna zajmuje się nadawaniem i przywracaniem naturalnego i zdrowego wyglądu naszym zębom.

W naszym Gabinecie to praca całego zespołu lekarzy stomatologów prowadząca do uzyskania u Pacjenta idealnego uśmiechu. Już na etapie planowania  przy pierwszych wizytach ustalane jest kompleksowe leczenie zębów, którego celem jest uzyskanie możliwie najlepszego efektu kosmetyacznego u Pacjenta.  Nowoczesna stomatologia daje nam możliwości poprawy wyglądu zębów poprzez zmianę ich koloru (np. wybielanie), kształtu
i położenia, a także poprzez estetyczne i eleganckie uzupełnienia zębów brakujących.

 

LICÓWKI:

Licówki to bardzo cieńkie (0,1- 0,6mm) uzupełnienie porcelanowe. Wygładem przypominają „okruszek” porcelany. Przed przyklejeniem do zęba są bardzo kruche i nietrwałe, natomiast po zacementowaniu stają się integralną częścią zęba, przez co są, podobnie jak ząb bardzo trwałe i odporne oraz bardzo estetyczne. W przypadku licówek obowiązuje zasada : im cieńsza licówka tym trwalsza i bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne.  W przeciwieństwie do innych uzupełnień protetycznych ingerencja w tkanki zęba jest praktycznie zerowa.

Umożliwiają zmianę kształtu zębów, ich wydłużenie, poszerzenie, ukrycie defektów budowy szkliwa, czy tez zamaskowanie szczelin międzyzębowych, np. diastema – przerwa pomiędzy jedynkami. Dają też możliwość zmiany koloru i maskowania przebarwień dzięki zastosowaniu specjalistycznych preparatów barwiących, które nadając kolor nie likwidują efektu przezierności, jednego z najważniejszych atutów licówki.

Stosując licówki możemy diametralnie zmienić wygląd i estetykę uśmiechu. Dzięki najnowocześniejszej metodzie wykonywania licówek możemy stosować je zarówno na zębach przednich jak i tylnych. Wbrew pozorom, pomimo swojej delikatności mogą być z powodzeniem stosowane do podniesienia zgryzu. Dzięki swojej bardzo cienkiej strukturze licówki są przezierne i przez to w 100%  naturalne. Po przyklejeniu do zęba dają wrażenie, że „nigdy nic nie było robione’, dzięki temu pacjent po zabiegu sprawia wrażenie, że jego zęby zawsze tak wyglądały.

KORONY PEŁNOCERAMICZNE – LAVA:

Marzysz, aby odzyskać naturalny wygląd zębów i pewność siebie? 
Zastanawiasz się nad wyborem korony lub mostu?

Korony i mosty Lava zbudowane z naturalnych materiałów są tak podobne do prawdziwych zębów, że nie można ich odróżnić. Za każdym razem, kiedy się uśmiechniesz, nikt nie zauważy różnicy. 
Światło przenika przez odbudowy Lava, tak jak przez prawdziwe zęby, co sprawia, że wyglądają naturalnie. 
Ponadto nosząc koronę lub most Lava nie musisz przejmować się, że ich kolor zmieni się wraz z upływem czasu.

Korona z metalu nie

przepuszcza światła

Korona Lava

 

W odróżnieniu do tradycyjnych uzupełnień zawierających metal, pełnoceramiczne korony i mosty Lava nie 
wywołują alergii. 
Idealne dopasowanie uzupełnień Lava do tkanek zęba nie powoduje podrażnień. Możesz pić i jeść to, na co masz ochotę, bez bólu zębów i niepotrzebnego stresu. 
Materiał, z którego zbudowana jest korona i most Lava, chroni zęby przed działaniem niekorzystnych czynników

Lava jest systemem szeroko stosowanym na całym świecie. Uzupełnienia z Lavy zostały przetestowane przez setki tysięcy pacjentów i opisane w licznych publikacjach naukowych. 
Wybór materiału podbudowy Lava jest wynikiem długotrwałych badań i doświadczeń zainicjowanych 
na początku lat 90-tych. 
Placówki uniwersyteckie i znane instytuty badawcze przeprowadziły tysiące badań klinicznych oraz laboratoryjnych, które wykazały doskonałe własności optyczne i mechaniczne materiału Lava